درباره ما

درباره ما

توسط iranef

حمیدرضا غزنوی
دبیر کل مجمع کارآفرینان ایران

تلفن: 09133132449
ایمیل: info@iranef.org

چرا حمایت های استراتژیک؟

رسالت کلی ما کمک به اجرای سیاست های اقتصادی جمهوری اسلامی در بخش خصوصی است تا با توسعه طرح و ایده های جدید بتواند باعث ایجاد اشتغال و کارآفرینی در کشور شود. در این مسیر حمایت های استراتژیک نیاز است تا با تشویق و آموزش شهروندان برای کارآفرینی و حمایت از تولیدات داخلی منافع تامین کنندگان و مصرف کنندگان در یک چرخه داخلی تامین شود. همچنین این مهم با توجه به سیاست های مقاومتی ابلاغ شده از سوی مقام معظم رهبری نیازمند توسعه ارتباطات کارآفرینان کشور در عرصه ملی و بین الملل خواهد بود و ما در تلاشیم تا این چرخه را بهبود بخشیم.

حمایت های استراتژیک به معنای حمایت های پایدار و توسعه ارتباطات به صورت بلندمدت برای تغییر زیرساخت ها و بهینه سازی آن ها در جهت تسهیل فرآیندهای کارآفرینی می باشد. این حمایت ها از سطح عامه مردم تا سطوح تصمیم گیری کشوری ادامه دارد و به همین دلیل اعضای مجمع از بین کارآفرینانی دورهم گرد آمده اند که تجربه ای طولانی در این مسیر داشته اند.

چرا ما وجود داریم؟

مجمع کارآفرینان ایران از زمان تاسیس خود با هدف کمک به اصلاح و بهبود سیاست های کارآفرینی، برقراری نظام یکپارچه راهبردی در توسعه و ترویج کارآفرینی و ایجاد شبکه های اطلاعاتی و ارتباطی میان کارآفرینان کشور با رویکرد کمک به دولت برای بهبود شرايط محيط كسب و كار به منظور ايجاد اشتغال و كاهش نرخ بيكاري تشكيل شده است. این مجمع که متشکل از برترین تولید کنندگان 20 حوزه اقتصادی موثر و اشتغالزای کشور و جملگی کارآفرینان عرصه تولید ملی هستند، با هدف انتقال تجربیات و دستاوردهای ناب این حوزه به دستگاه های متولی و سیاستگذار امور اقتصادی و تلاش برای بهبود وضع اقتصادی و هم چنین ترویج فرهنگ کارآفرینی پا به عرصه وجود گذاشته است.

اهداف و برنامه ها

۱. ایجاد تشکلی خاص و سازماندهی شده در راستای حمایت از تولیدات داخلی و هماهنگی هر چه بیشتر کارآفرینان کشور خصوصا در بخش صنعت و فراهم نمودن موجبات بهبود کیفیت و بالا بردن میزان بهره وری و دفاع از حقوق اعضا در کلیه مراحل و مجامع.

۲. برقراری نظام مدیریت یکپارچه راهبردی در توسعه و ترویج کارآفرینی

۳. کمک به اصلاح و بهبود سیاست های حمایتی از کارآفرینان کشور و کشف و بهره گیری مطلوب از ظرفیت های بالقوه آنان

۴. نهادینه ساختن فعالیت های آموزشی، پ‍ژوهشی، مشاوره ای و ترویج کارآفرینی و انسجام بخشی به کارآفرینی متناسب با نیازهای توسعه ملی

۵. کمک به ساماندهی فعالیت های مرتبط با کارآفرینان و نهادینه سازی فرهنگ کارآفرینی در جامعه همراه با تقویت نهادهای پشتیبانی کننده توسعه کارآفرینی

۶. کمک به ایجاد تعامل منطقی و مناسب میان کارآفرینان، دولت، بانکها و سایر نهادهای مرتبط و ذیصلاح و تعامل مستمر بین مدیران ارگانهای حاکمیتی با کارآفرینان بخش غیر دولتی در جهت تصمیم سازی و پیشبرد برنامه های توسعه

۷. ایجاد شبکه های اطلاعاتی و ارتباطی میان کارآفرینان کشور در سطح محلی، ملی و جهانی و یکپارچه سازی برنامه ها و فعالیتهای داخلی و بین المللی معطوف به کارآفرینی

۸. شناخت فرصت ها و تهدیدهای بر سر راه کارآفرینان و مدل سازی و ارائه الگوهای کارآفرینی متناسب با مزیتهای نسبی

۹. تلاش برای ارتقا جایگاه و منزلت اجتماعی کارآفرینان به منظور الگو سازی تولید ثروت ملی با تفکر ناب

۱۰. برگزاری نشستهای هم اندیشی و تعاملات لازمه بین کارآفرینان

۱۱. کوشش در جهت استیفای حقوقی صنفی و خواستهای مشروع و قانونی اعضاء

۱۲. جمع آوری اطلاعات، بررسی و تحقیق درباره مشکلات، شناخت نیازها و اولویتها.

۱۳. کوشش در ارتقای ظرفیت تولید، با بررسی، شناخت و استقرار روشهای نوین کنترل کیفیت

۱۴. کوشش در جهت هماهنگی در آموزش و تامین نیروی انسانی مورد نیاز

۱۵. عضویت و ایجاد ارتباط با تشکلها و سازمانهای مرتبط با وظایف مجامع صنفی با کانونهای استانی، در داخل یا خارج از کشور در چارچوب فعالیتهای صنفی و قوانین و مقررات کشور

۱۶. ارائه نظر مشورتی و حقوقی در خصوص تهیه لوایح و طرحهای مربوط به قوانین کارآفرینی و ارائه به دولت و مجلس شورای اسلامی

ما برای سازماندهی و ساماندهی امکانات،منابع،ظرفیت های فنی،تکنولوژیکی و مالی موجود درکشور از فعالیت های کارآفرینی حمایت می کنیم.

سالهای سختی بود؛ ما با رقبای خارجی رقابت سنگینی داشتیم ولی بسیار از آنها یاد گرفتیم و به ما آموختند از منابع و مزیت‌هایمان بهتر استفاده کنیم.

از وظایف اصلی ما، شناسایی کارآفرینان برتر کشور و حمایت از منافع تولیدکنندگان ایرانی در جهت بهره گیری از ظرفیت های علمی، تخصصی، مدیریتی و سازمانی انجمن ها و تشکل های صنفی و صنعتی،اتاق بازرگانی صنایع و معادن و اتاق تعاون،در ارکان نظام جمهوری اسلامی ایران جهت دستیابی به چشم انداز تعریف شده است.

همچنین ما معتقد به استفاده از پتانسیل مراکز آموزش عالی کشور جهت بهره گیری از توان علمی آنها در ایجاد ارزش افزوده بیشتر برای کارآفرینان برتر می باشیم.

شما می توانید آرا، افکار و نظرات خود را در قالب مقاله و یا یادداشت در حیطه هایی که در آن تجربه کسب کرده اید با دیگر کارآفرینان کشور و یا علاقه مندان به این حیطه به اشتراک بگذارید. نشریه رسمی مجمع کارآفرینان ایران، رسانه ای برای توسعه این تجربیات خواهد بود.

در ما یک اعتقاد راسخ برای تغییر آینده در اقتصاد ایران وجود دارد. اقتصادی که مبتنی بر اقتصاد مقاومتی است.

اعضای یک مجمع تمام رکن آن هستند. اگر تمایل به دانستن آن دارید که مجمع چگونه موثر واقع می شود، با اعضای آن آشنا شوید.

ما تلاش می کنیم تا از کارآفرینان حمایت کرده و ضرورت آنرا در فرهنگ سیاسی-اقتصادی ایران تبیین کنیم.