Iranef Mag
اش موریا (Ash Maurya) مبدع بوم ناب و در کتاب نوپای ناب می گوید: من گاهی از خودم می‌پرسم چرا اقتباس متفاوتی از بوم مدل کسب و کار اصلی آلكس استروالدر ایجاد كردم. این سوال‌ بارها ذهن مرا به خود مشغول كرد. به همین خاطر تصمیم گرفتم طرز تفكری را كه باعث ایجاد بوم ناب شد به طور خلاصه مطرح كنم.
بیشتر بخوانید
2 سال قبل

امیر مسعودنیا
استیون هاوکینگ درباره هوش مصنوعی هشدار داده است و پیش بینی می کند که روزی جایگزین انسان خواهد شد.
بیشتر بخوانید
2 سال قبل

میلاد مرتجی
شاید در سال‌های گذشته نمی‌توانستیم تصور کنیم که در زمینه‌های هنری بتوانیم ایجاد اشتغال و استارتاپ های گوناگونی به وجود آیند که نه‌تنها موجب ایجاد درآمد برای خود بلکه برای هنرهای گوناگون شوند. بااین‌حال از تهران استارتاپ ها شروع به کار و افرادی در این زمینه کار کردند که برخی از پشتوانه نهادها برخوردار بودند و برخی دیگر با ابتکار افراد شروع به کار کردند. شاید اکنون بسیاری در ذهن می‌خواهند که تیوال یا سینماتیکت باشند و در شهر خود بتوانند دست به چنین کاری بزنند. این را شاید بتوان همان الگویی دانست که استارتاپ های اصفهان پیگیری کردند و با توجه به امکاناتی که داشتند شروع به فعالیت کردند.
بیشتر بخوانید
2 سال قبل

علیرضا حاتمی
مخاطب آنچه را که از رسانه دریافت کرده و پذیرفته است بر تمامی زمینه‌های رفتاری خود تاثیر می‌دهد و پس از مدتی آن را در تمامی شاخص‌های زندگی خود، بازتاب می‌دهد. این بازتاب در یک زنجیره انسانی، فرهنگ را تغییر داده و ارزش‌های آموختنی در جامعه پذیری را تغییراتی اساسی می‌دهد. حال سوال اینجاست که رسانه ها برای مهمترین چالش امروز یعنی اقتصاد چه کرده اند!
بیشتر بخوانید
2 سال قبل

Iranef Mag
وبر در کتاب"اخلاق پروتستان و روح سرمایه داری" سعی دارد، مناسبات میان حیات دینی، اجتماعی و اقتصادی را در فرهنگ معاصر تبیین کند. وی بر این باور است که میان باورهای دینی و اخلاق پروتستان و رشد حیات اقتصادی- عقلانی بورژوایی، قرابت معینی وجود دارد (وبر،1371: 1).
بیشتر بخوانید
2 سال قبل

Iranef Mag
جاده‌ی رسیدن به موفقیت در کارآفرینی و کسب و کار به ندرت هموار است. کارآفرینان و صاحبان کسب و کارهای کوچک در تلاش‌هایشان برای رسیدن به نقطه‌ای متعادل با چالش‌های بیشماری مواجه هستند و معمولاً در مسیر کارآفرینی مرتکب هزاران اشتباه می‌شوند؛ از خیالات کمال‌گرایانه گرفته تا رویای نوشتن قراردادهای هنگفت و سودآور.
بیشتر بخوانید
2 سال قبل

Iranef Mag
از آنجا که کارآفرینی سازمانی به عنوان یک راهبرد اثربخش برای توسعه اقتصادی و اجتماعی کشورها شناخته شده است؛ بنابراین کارآفرینی به معنی فرآیند کشف و بهره‌برداری از فرصت‌ها به‌منظور ارزش آفرینی در حوزه‌های مختلف اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی بوده و پایه و اساس توسعه پایدار و همه جانبه تلقی می‌شود. به این ترتیب توسعه کارآفرینی نقش شایسته‌ای برای حضور فعال در بازارهای جهانی، مقابله با رقبا، اشتغالزایی پایدار، توسعه عدالت، کاهش فقر و حل مشکلات جامعه، دولت و بخش عمومی دارد. توسعه کارآفرینی فرآیندی پیچیده، بلندمدت و فراگیر است که البته نقش بسزایی در رشد و توسعه اقتصادی کشورها دارد.
بیشتر بخوانید
2 سال قبل

Iranef Mag
این روزها واژه‌ی کارآفرینی زیاد به گوش‌مان می‌خورد. در برنامه‌های مختلف تلویزیونی می‌بینیم میهمانان کارآفرین از نخستین روزهای شروع کسب‌وکارشان می‌گویند و اینکه چطور صاحب مشاغل موفق و پردرآمد شده‌اند. شاید در مواجهه با این مصاحبه‌ها از خودتان پرسیده باشید آیا من هم می‌توانم کارآفرین باشم؟
بیشتر بخوانید
2 سال قبل

Iranef Mag
شاخص جهانی کارآفرینی (GEI) برای به تصویرکشیدن اکوسیستم‌های کارآفرینانه طراحی شده است که همه ساله توسط موسسه کارآفرینی و توسعه جهانی به صورت گزارشی یکپارچه از وضعیت کارآفرینی کشورهای مختلف منتشر می شود.
بیشتر بخوانید
2 سال قبل

صفحه‌ها

ویدئو‌ها