مجمع کارآفرینان
شاخص کارآفرینی ایران در سال ۲۰۱۸ با ۱۳ رتبه بهبود به جایگاه ۷۲ درمیان ۱۳۷ کشور جهان رسید و از این منظر پنجمین کشور جهان در بهبود امتیاز است.
بیشتر بخوانید
2 سال قبل

مجمع کارآفرینان
کتاب پیکان سرنوشت ما که روایتی خواندی و درناک از مسیری است که تولید ایران طی می کند. این کتاب براساس نوشته‌ها و خاطرات «احمد خیامی»، از بنیانگذاران شرکت کارخانجات «ایران‌ ناسیونال» و «فروشگاه‌های زنجیره‌ای کوروش»، نوشته شده است، از جهات بسیاری خواندنی و باارزش است. اول این‌که بسیاری از روایت‌های این کتاب، به طور کلی، دربردارندۀ درس‌های آموزنده برای علاقه‌مندان به چرایی عدم شکل گیری اقتصادی قدرتمند در ایران است. دوم این‌که روایت‌کننده برخی اصول مهم اخلاق تجاری و رفتار صنعتی و همچنین چگونگی رعایت آن‌ها را توضیح داده است.
بیشتر بخوانید
2 سال قبل

مجمع کارآفرینان
غلامعلی سلیمانی (متولد ۲۵ خرداد ماه ۱۳۲۵ در آمل) کارآفرین و بنیان‌گذار هلدینگ سولیکو است. سولیکو دارای بیش از ۲۰ زیر مجموعه می‌باشد که شرکت کاله بزرگترین و مطرح‌ترین آن محسوب می‌شود.
بیشتر بخوانید
2 سال قبل

Iranef Mag
وجود درآمدهای سرشار ناشی از فروش نفت و گاز و سایر منابع خدادادی در ایران، به اندازه ای بوده است که ضعف های مدیریتی در کشور، به شکلی با این ثروت هایی که متعلق به نسل های آینده است، جبران شده است.
بیشتر بخوانید
2 سال قبل

Iranef Mag
اش موریا (Ash Maurya) مبدع بوم ناب و در کتاب نوپای ناب می گوید: من گاهی از خودم می‌پرسم چرا اقتباس متفاوتی از بوم مدل کسب و کار اصلی آلكس استروالدر ایجاد كردم. این سوال‌ بارها ذهن مرا به خود مشغول كرد. به همین خاطر تصمیم گرفتم طرز تفكری را كه باعث ایجاد بوم ناب شد به طور خلاصه مطرح كنم.
بیشتر بخوانید
3 سال قبل

میلاد مرتجی
شاید در سال‌های گذشته نمی‌توانستیم تصور کنیم که در زمینه‌های هنری بتوانیم ایجاد اشتغال و استارتاپ های گوناگونی به وجود آیند که نه‌تنها موجب ایجاد درآمد برای خود بلکه برای هنرهای گوناگون شوند. بااین‌حال از تهران استارتاپ ها شروع به کار و افرادی در این زمینه کار کردند که برخی از پشتوانه نهادها برخوردار بودند و برخی دیگر با ابتکار افراد شروع به کار کردند. شاید اکنون بسیاری در ذهن می‌خواهند که تیوال یا سینماتیکت باشند و در شهر خود بتوانند دست به چنین کاری بزنند. این را شاید بتوان همان الگویی دانست که استارتاپ های اصفهان پیگیری کردند و با توجه به امکاناتی که داشتند شروع به فعالیت کردند.
بیشتر بخوانید
4 سال قبل

علیرضا حاتمی
مخاطب آنچه را که از رسانه دریافت کرده و پذیرفته است بر تمامی زمینه‌های رفتاری خود تاثیر می‌دهد و پس از مدتی آن را در تمامی شاخص‌های زندگی خود، بازتاب می‌دهد. این بازتاب در یک زنجیره انسانی، فرهنگ را تغییر داده و ارزش‌های آموختنی در جامعه پذیری را تغییراتی اساسی می‌دهد. حال سوال اینجاست که رسانه ها برای مهمترین چالش امروز یعنی اقتصاد چه کرده اند!
بیشتر بخوانید
4 سال قبل

Iranef Mag
وبر در کتاب"اخلاق پروتستان و روح سرمایه داری" سعی دارد، مناسبات میان حیات دینی، اجتماعی و اقتصادی را در فرهنگ معاصر تبیین کند. وی بر این باور است که میان باورهای دینی و اخلاق پروتستان و رشد حیات اقتصادی- عقلانی بورژوایی، قرابت معینی وجود دارد (وبر،1371: 1).
بیشتر بخوانید
4 سال قبل

1
492
Iranef Mag
جاده‌ی رسیدن به موفقیت در کارآفرینی و کسب و کار به ندرت هموار است. کارآفرینان و صاحبان کسب و کارهای کوچک در تلاش‌هایشان برای رسیدن به نقطه‌ای متعادل با چالش‌های بیشماری مواجه هستند و معمولاً در مسیر کارآفرینی مرتکب هزاران اشتباه می‌شوند؛ از خیالات کمال‌گرایانه گرفته تا رویای نوشتن قراردادهای هنگفت و سودآور.
بیشتر بخوانید
4 سال قبل

0
291

صفحه‌ها

ویدئو‌ها