اخبار

رییس هیات مدیره مجمع کارآفرینان ایران: دستیابی به جهش تولید صنعتی با حضور فاطمی‌امین امکان‌پذیر است

توسط iranef iranef بدون دیدگاه

به گزارش روابط عمومی مجمع کارآفرینان ایران، «محمدرضا دیانی» گفت: فاطمی‌امین شخصیتی با تفکر استراتژیک و برنامه‌ریز است که دستیابی به جهش تولید صنعتی با حضور وی در راس وزارت صنعت، معدن و تجارت امکان‌پذیر است.

رییس هیات مدیره مجمع کارآفرینان ایران در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا افزود: امروز علاوه بر نیاز به «مرد میدان» در وزارت صنعت، معدن و تجارت، نیازمند افرادی با تفکرات استراتژیک هستیم.

دیانی تاکیدکرد: امروز نیازمند آن هستیم تا در کشور نسبت به جغرافیا، شرایط و امکانات، نیروی انسانی موجود، امکانات زیرساختی، معادن و غیره هر منطقه، به طراحی برنامه‌های صنعتی بپردازیم و این راهبردی است که  فاطمی‌امین از زمان حضور در معاونت برنامه‌ریزی وزارت صنایع و معادن سابق داشته و توانایی پیگیری این راهبرد را داراست.

وی با تاکید بر اینکه نباید برای همه نقاط کشور یک نوع صنعت تعریف کرد، یادآور شد:‌ امروز در خوزستان با آن جغرافیای سرزمینی، خاک، آب و همسایگان به نوعی از صنایع در کنار آب نیاز داریم، در حالی که در هرمزگان و چابهار نوع دیگری از استقرار صنایع مورد نیاز است.

رییس هیات مدیره مجمع کارآفرینان ایران با اشاره به استان اصفهان و ظرفیت‌ها و زیرساخت‌هایی که از قبل در این منطقه بود، بیان‌داشت: امروز نیازمند آن هستیم که از این امکانات به نوع دیگری استفاده شود و همه این موارد نیازمند نگرش راهبردی استراتژیک است.

وی تصریح‌کرد:‌ امروز باید همه پتانیسل‌های کشور را برای صنعتی شدن به کار گرفت و این در توان فاطمی‌امین است تا این پتانسیل‌ها و قابلیت‌ها را به کار بگیرد.

دیانی خاطرنشان‌کرد: فقط در این صورت است که می‌توانیم به اهداف جهش تولید صنعتی دست یابیم، نه اینکه امکانات و طراحی‌های صنعتی را در تهران و چند استان خاص متمرکز کنیم و این نیازمند برنامه‌ریزی است.

اقتصاد مقاومتی

وی ادامه‌داد: اعتقاد جدی فاطمی‌امین به «اقتصاد مقاومتی»، یکی دیگر از مشخصه‌های وی است که البته به معنای رادیکالیسم و جنگ و تقابل با دنیا نیست.

رییس هیات مدیره مجمع کارآفرینان ایران یادآوری‌کرد: امروز ترکیه که اقتصادش را بر مبنای منافع ملی‌اش طراحی کرده، در موضوع اقتصاد مقاومتی از ما جلوتر است، یا معنای واقعی اقتصاد مقاومتی را در کره جنوبی می‌توان دید.

وی تاکید کرد: اقتصاد مقاومتی، اقتصادی است که بر مبنای استقلال، آسیب‌ناپذیر کردن اقتصاد و استفاده از ظرفیت‌های داخلی شکل گرفته و نیازمند افراد معتقدی است که ظرفیت‌های داخلی و صنایع ملی را تقویت کنند.

دیانی تصریح‌کرد: امروز به عنوان نمونه، برای صادرات به کشور ترکیه با برخی موانع تعرفه‌ای و غیر تعرفه‌ای مواجه‌ایم، این در حالی است که مافیای واردات، سفته‌بازی و دلال‌مآبی اقتصادی، چالش‌هایی برای کشور ایجاد کرده که مطابق وعده آیت‌الله رئیسی با آنها مبارزه خواهد شد.

وی گفت:‌ تضعیف رقبای صنعتی، رویکردی است که فاطمی‌امین از آن برخوردار است و انگیزه بالا برای کار و باور به صنعت داخلی در وجود وی موج می‌زند که امیدواریم با حضور در کابینه دولت سیزدهم، جهش صنعتی کشور را شاهد باشیم.

به گزارش روابط عمومی مجمع کارآفرینان ایران، «سید رضا فاطمی امین» که در سال ۱۳۵۳ در شاهرود متولد شده، تحصیلات دانشگاهی خود را در سال ۱۳۷۱ در رشته الکترونیک دانشگاه فردوسی مشهد آغاز کرد و دکترای مدیریت راهبردی دانش دارد.

از جمله سوابق اجرایی وی می‌توان به عضویت در هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت، رییس ستاد تحول صنایع و معادن و مشاور و مدیر سرمایه‌گذاری و مشارکت‌های آستان قدس رضوی اشاره کرد.

آخرین سمت فاطمی امین، قائم مقام آستان قدس رضوی بود که پیش از آن مدیرعامل سازمان اقتصادی آستان قدس رضوی بوده است.

از جمله دیگر سوابق کاری فاطمی امین، مجری پروژه شهر سالم مشهد، رییس ستاد تحول صنایع و معادن، مجری طرح نوسازی خودروهای فرسوده کشور، عضو هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو)،  معاون برنامه‌ریزی، توسعه و فناوری وزارت صنایع و معادن، سخنگوی وزارت صنایع و معادن، مشاور دستیار ویژه رییس‌جمهوری و رییس پروژه‌های اقتصادی- تولیدی، قابل اشاره است.

نشست هم اندیشی معاون اول قوه قضاییه و پیشران های اقتصاد مولد عضو مجمع کارآفرینان ایران

توسط iranef iranef بدون دیدگاه

محسنی اژه ای:

لزوم گسترش و تعمیم چتر حمایتی از تولید و رفع موانع تولیدکنندگان/ تشکیل کارگروهی برای حل مشکلات کارآفرینان

معاون اول دستگاه قضا با اشاره به لزوم گسترش و تعمیم چتر حمایتی از تولید و رفع موانع تولیدکنندگان بر ایجاد کارگروهی برای حل مشکلات کارآفرینان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی مجمع کارآفرینان ایران، عصر امروز نشست مشترک حجت الاسلام والمسلمین محسنی اژه ای، معاون اول قوه قضاییه با اعضای این مجمع، برگزار شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای در این دیدار با تاکید بر اینکه شرایط فعلی حاصل جنگ اقتصادی تحمیلی از سوی دشمن است، گفت: در شرایط جنگ باید متناسب با جنگ عمل کرد؛ لذا اهمیت اقتصاد و تولید در این زمان واضح است. ادامه مطلب

تولیدکنندگان سربازان جبهه اقتصادی کشور هستند/ برخورد جدی قوه قضاییه با حامیان واردات

توسط iranef iranef بدون دیدگاه

معاون دادستان کل کشور با تاکید بر لزوم حمایت از تولیدکنندگان به عنوان سربازان اقتصادی کشور، گفت: قوه قضاییه با حامیان واردات برخورد جدی خواهد کرد.

به گزارش روابط عمومی مجمع کارآفرینان ایران، سعید عمرانی در جلسه روز گذشته که با حضور جمعی از اعضا این مجمع برگزار شد با تاکید بر اینکه سه ماه از ابتدای سال گذشته اما به دلیل حضور برخی حضور برخی افراد در مناصب تصمیم گیری، در رکود بی تحرکی به سر میبریم، گفت: شاهد این هستیم که تولیدکنندگان در برخی استان ها معطل صدور یک دستور هستند تا گره از بسیاری از مشکلات آن ها باز شود اما شاهد بدسلیقگی هایی در این امر هستیم. ادامه مطلب

کارگاه آموزشی الزامات مربوط به قوانین و مقررات جدید چک، ضمانت اجرای کیفری و جرم انگاری های جدید

توسط iranef iranef بدون دیدگاه

به گزارش روابط عمومی مجمع کارآفرینان ایران، در راستای اجرای طرح قانون جدید صدور چک، کارگاه آموزشی یکروزه با حضور معاونین مالی و حقوقی شرکت های پیشران اقتصادی عضو مجمع کارآفرینان ایران برگزار گردید.

ادامه مطلب

نشست مشترک وزیر اقتصاد و کارآفرینان عضو مجمع کارآفرینان ایران

توسط iranef iranef بدون دیدگاه

پیشران های اقتصاد مولد بخش خصوصی از مشکلات خود گفتند/ تقسیم بندی فعالان اقتصادی به سه گروه

به گزارش مجمع کارآفرینان ایران، صبح امروز نشست مشترک وزیر امور اقتصادی و دارایی و معاونان وزارتخانه، مدیران ارشد سازمان امور مالیاتی کشور، مدیران ارشد گمرک ایران با تولید کنندگان و کارآفرینان عضو مجمع کارآفرینان ایران برگزار شد.

در این نشست پیشران های اقتصاد مولد بخش خصوصی کشور، مشکلات و موانع پیش روی و عدم حمایت مناسب از سوی وزارت صمت و بانک مرکزی را تشریح کردند.

ادامه مطلب

تشکیل کمیته کارآفرینی در مجلس شورای اسلامی/ حمایت همه جانبه نمایندگان مجلس از پیشرانان اقتصاد مولد بخش خصوصی کشور

توسط iranef iranef بدون دیدگاه

کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با پیشنهاد تشکیل کمیته کارآفرینی، گامی در جهت حمایت همه جانبه  از پیشران های اقتصادی برداشتند.

به گزارش روابط عمومی و مرکز اطلاع رسانی مجمع کارآفرینان ایران، به مناسبت بزرگداشت روز اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی ( ۲۹ بهمن) اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با دعوت از مجمع کارآفرینان ایران، مشکلات و چالش های پیش روی تولیدکنندگان را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

ادامه مطلب

مجمع کارآفرینان در استیفاء حقوق مالیاتی اعضاء خود نقشی مهم و تسهیل کننده دارد

توسط iranef iranef بدون دیدگاه

به گزارش روابط عمومی مجمع کارآفرینان ایران، مدیر کل دفتر حسابرسی و امور مالیاتی سازمان مالیاتی کشور با حضور در مجمع کارآفرینان ایران و دیدار با تعدادی از معاونین و مدیران مالی شرکت‌های پیشران اقتصادی عضو، ضمن گفتگو و تبادل نظر در خصوص قوانین و آخرین مصوبات سازمان مالیاتی کشور، جایگاه این مجمع را در احقاق حقوق بر حق مجموعه کارآفرینی کشور بسیار مهم توصیف کرد. 

ادامه مطلب

گمرک کشور تمام تلاش خود را برای تسهیل امور مربوط به تولید و کارآفرینی به کار خواهد بست

توسط iranef iranef بدون دیدگاه

به گزارش روابط عمومی مجمع کارآفرینان ایران، دکتر مهرداد جمال ارونقی معاون فنی و امور گمرکی گمرک ایران امروز در نشستی مشترک با جمعی از مدیران شرکت های پیشران اقتصادی بخش خصوصی کشور ضمن بحث و تبادل نظر در خصوص مشکلات موجود پیش روی تولیدکنندگان از تلاش و آمادگی کامل این سازمان برای بررسی و تسهیل فرآیندهای گمرکی مربوط به کارآفرینان خبر داد.

ادامه مطلب

نشست مشترک سرپرست اداره صادرات بانک مرکزی با اعضاء مجمع کارآفرینان ایران

توسط iranef iranef بدون دیدگاه

به گزارش روابط عمومی مجمع کارآفرینان ایران، نخستین نشست مشترک کارگروه تخصصی امور صادراتی این مجمع با حضور مهندس چرخ انداز سرپرست اداره صادرات بانک مرکزی برگزار گردید.

ادامه مطلب