اخبار

نگرانی پیشران های اقتصاد مولد بخش خصوصی از تبعات تصویب لایحه قانون تجارت

توسط iranef iranef بدون دیدگاه

دومین جلسه بررسی دیدگاههای فعالان اقتصاد مولد بخش خصوصی پیرامون لایحه تجارت در مجمع کارآفرینان ایران برگزار شد .

صبح دوشنبه (20 آبان ) نشستی در مجمع کارآفرینان ایران با حضور نماینده پژوهشکده شورای نگهبان، مدیران حقوقی پیشران های اقتصادی بخش خصوصی، نمایندگان حقوقی و دبیران انجمن های تخصصی صنفی با موضوع ” استماع و بررسی دیدگاه های فعالان اقتصاد مولد بخش خصوصی پیرامون لایحه تجارت” برگزار شد .

ادامه مطلب

بررسی شرایط انعقاد تفاهم نامه همکاری بین مجمع کارآفرینان ایران و پژوهشکده امور اقتصادی وزارت اقتصاد

توسط iranef iranef بدون دیدگاه

به گزارش روابط عمومی مجمع کارآفرینان ایران، در راستای اهداف سند چشم انداز اقتصاد مقاومتی، اقتصاد دانش بنیان، آسیب شناسی و تقویت اقتصاد مولد ایران و در جهت بهره مندی مستمر و نهادمند از خرد جمعی همچنین همکاری بین مؤسسات علمی، آموزشی و پژوهشی در راستای ارتقاء کمی و کیفی هدفها و برنامه‌های مشترک، حمیدرضا غزنوی دبیرکل مجمع کارآفرینان ایران و یکتا اشرفی رئیس پژوهشکده امور اقتصادی وزارت امور اقتصاد و دارایی به بررسی شرایط انعقاد قرارداد همکاری مشترک پرداختند.

در این نشست مشترک، طرفین ضمن تشریح اهداف و بررسی نقاط مشترک فعالیت های خود، متعهد شدند در جهت استفاده متقابل از توانایی‌های پژوهشی و آموزشی از طریق تشکیل کارگروه‌های مشترک، برگزاری کارگاه‌ها، همایش‌ها و نشستهای علمی از جانب پژوهشکده امور اقتصادی و مجمع کارآفرینان ایران بسترهای پشتیانی و فعالیت‌های علمی را فراهم نموده و بزودی تفاهم نامه مشترکی منعقد نمایند.

بررسی جامع لایحه تجارت در مجمع کارآفرینان ایران

توسط iranef iranef بدون دیدگاه

لایحه تجارت با حضور حقوق دانان، اساتید دانشگاه، مدیران حقوقی شرکتهای عضو مجمع و همچنین مدیران حقوقی انجمن های صنفی در محل مجمع کارآفرینان ایران برگزار شد .

به گزارش روابط عمومی مجمع کارآفرینان ایران؛ در نشست تخصصی با موضوع «بررسی جامع لایحه تجارت» که امروز سه شنبه (23مهر) با حضور دکتر عالی پناه “مدیر مطالعه لایحه تجارت”، دکتر فیضی چکاب ” حقوق دان و استاد دانشگاه”، آقای حسینی”عضو بخش اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی”، مدیران حقوقی انجمن های صنفی و همچنین مدیران حقوقی پیشران های اقتصادی عضو مجمع کارآفرینان و جمعی از اصحاب رسانه در دفتر این مجمع برگزار شد، نقاط قوت و ضعف این لایحه و همچنین تبعات آن بر اقتصاد، صنعت و دعاوی حقوقی بررسی شد.

ادامه مطلب

نشست مشترک کمیسیون اقتصادی مجلس با پیشران های اقتصادی عضو مجمع کارآفرینان ایران

توسط iranef iranef بدون دیدگاه

به گزارش روابط عمومی مجمع کارآفرینان ایران، امروز (21 مهر) رئیس و اعضای کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی میزبان پیشران های اقتصادی عضو مجمع کارآفرینان ایران بودند.

در این نشست که با حضور الیاس حضرتی رییس کمیسیون اقتصادی مجلس و همچنین نمایندگان عضو این کمیسیون و تعدادی از اعضاء مجمع کارآفرینان ایران برگزار گردید، پس از استماع مشکلات کارآفرینان بخش خصوصی کشور مقرر شد کمیته ای با عنوان «پیگیری مشکلات اساسی پیشران های اقتصادی» با حضور 3 نفر از اعضاء این کمیسیون و 3 نفر از کارآفرینان عضو مجمع به نمایندگی از تولیدکنندگان بخش خصوصی کشور تشکیل و بصورت وِیژه به بررسی و رفع مشکلات تولیدکنندگان بپردازد .

مسایلی همچون تامین نقدینگی واحدهای تولیدی، مالیات بر ارزش افزوده، عدم نظارت جامع بر اجرای قوانین مصوب شده در مجلس شورای اسلامی و همچنین مشکلات گمرکی به عنوان بزرگترین چالش های پیشران های اقتصادی بخش خصوصی مطرح شد .

همچنین برگزاری جلسات این کمیسیون و اعضاء مجمع کارآفرینان بصورت ماهیانه و بررسی جامع نتایج عملکرد کمیته مذکور و هم اندیشی در راستای رفع مشکلات تولید در دستور کار کمیسیون اقتصادی مجلس قرار گرفت .

درخواست مجمع کارآفرینان ایران و انجمن‌های تخصصی صنفی برای توقف فرایند تصویب لایحه تجارت

توسط iranef iranef بدون دیدگاه

از نظر کارآفرینان مولد بخش خصوصی کشور و اصناف تخصصی، در لایحه تجارت اشکالات جدی وجود دارد که می‌تواند به اقتصاد مولد ایران، ضربات جبران‌ناپذیری وارد نماید.

به گزارش روابط عمومی مجمع کارآفرینان ایران، این مجمع و انجمن‌های تخصصی صنفی در نامه‌ای سرگشاده به شورای عالی هماهنگی اقتصادی سران سه قوه، با اشاره به فصل اول کتاب لایحه تجارت که مرتبط با مقررات عمومی و قراردادهای معروف است، با تاکید بر اینکه فصل نخست آن یک گرته برداری از توصیه‌های سازمان‌های بین المللی است، آن را متناسب با مقتضیات بومی کشور و رویه‌های و سازوکارها ندانسته‌اند.

ادامه مطلب

رونمایی از “مستند 4200 ” و تشکیل کمیته روابط عمومی مجمع کارآفرینان ایران

توسط iranef iranef بدون دیدگاه

به گزارش روابط عمومی مجمع کارآفرینان ایران، دلار 4200 تومانی موضوع یک فیلم با عنوان “مستند 4200” ساخته سید امیر سیاح بود، که روز گذشته با حضور طهماسب مظاهری رئیس کل اسبق بانک مرکزی در مجمع کارآفرینان ایران رونمایی شد . این مستند به بررسی عوامل اصلی که منجر به انفجار نرخ ارز در سال 1397 شده بود، پرداخت.

رئیس کل اسبق بانک مرکزی پیامدهای مخرب افزایش نرخ ارز را در چهار گروه تکرار تجربه های پیشین، تضییع ذخایر ارزی، تضییع سرمایه های انسانی و سلب اعتماد مردم تقسیم بندی نمود. ادامه مطلب

رئیس هیات مدیره مجمع کارآفرینان ایران : تنها راه مبارزه با تحریم‌ها، تقویت تولید ملی است.

توسط iranef iranef بدون دیدگاه

به گزارش روابط عمومی مجمع کارآفرینان ایران، محمدرضا دیانی رئیس هیات مدیره این مجمع در نشست خبری که در آستانه روز خبرنگار برگزار شد، گفت: منابع نقدینگی کشور باید به سمت تولید هدایت شود. اگر رشد سرعت گردش پول داریم باید رشد تولید داشته باشیم، اما بر اساس آمار در سال ۹۶ فقط ۲۸ درصد نقدینگی و در سال ۹۷ فقط ۲۷ درصد نقدینگی کشور به تولید اختصاص یافت؛ انتظار می رود در این زمینه بانک مرکزی به اعمال سیاست‌های تشویقی و تنبیهی برای بانک‌ها در تخصیص منابع بپردازد. وی تنها راه مبارزه با تحریم‌ها را تقویت تولید ملی برشمرد که در این راستا سران قوا باید وارد عمل شده و از تولیدکنندگان به ویژه پیشرانان بخش تولید حمایت کنند.

ادامه مطلب

نامه سرگشاده مجمع کارآفرینان ایران به رئیس مجلس : بنگاههای خصوصی را از معرفی نماینده حقوقی به دادگاه منع نکنید

توسط iranef iranef بدون دیدگاه

به گزارش روابط عمومی مجمع کارآفرینان ایران، این مجمع و انجمن های تخصصی کشور در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی، تجدید نظر در خصوص ماده 32 آیین دادرسی مدنی که باعث منع بنگاه های خصوصی از معرفی نماینده حقوقی برای پیگیری امور قضایی در دادگاه‌های کشور می شود را خواستار شدند.

در این نامه با اشاره به نامگذاری سال رونق تولید و تاکید مقام معظم رهبری بر اهمیت مقوله کارآفرینی، دلیل کند شدن روند بهبود فضای کسب و کار، قوانین قضائی حاکم بر آن از جمله ماده ۳۲ قانون آئین دادرسی مدنی ذکر شده و اصلاح این ماده مورد تاکید قرار گرفته است. ادامه مطلب

دکتر دژپسند در نشست توجیهی واگذاری های بزرگ با فعالان اقتصادی، از واگذاری باقیمانده سهام دولت در ۱۸ شرکت بورسی در آینده نزدیک و همچنین واگذاری سه شرکت بورسی تا اواخر هفته آینده خبر داد‌.

توسط iranef iranef بدون دیدگاه

وزیر اقتصاد طی سخنانی که با حضور اعضاء مجمع کارآفرینان ایران، روسای سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان خصوصی سازی، معاونان وزارت اقتصاد، اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن ایران و اعضای هیات رییسه اتاق تعاون برگزار شد، با بیان این مطلب افزود یکی از مشکلات موجود در زمینه خصوصی سازی تا کنون، اصرار بر واگذاری اموال دولت به تنها یک نفر بوده است، در حالی که در اصل ۴۴ قانون اساسی پیش بینی هایی شده است که می تواند حلال بسیاری از مشکلات در این خصوص باشد .

ادامه مطلب

وزیر اقتصاد: هم اکنون در جنگ اقتصادی هستیم و تعارفی هم در این خصوص نداریم.

توسط iranef iranef بدون دیدگاه

دکتر فرهاد دژپسند در دومین نشست با اعضاء مجمع کارآفرینان ایران که در محل وزارت اقتصاد و دارایی برگزار شد، اظهار داشت: نشست های هم اندیشی با مجمع کارآفرینان ایران، جلسات نمایشی و نمادین نیست و تلاش مجموعه وزارت اقتصاد این است که این جلسات به نتایج مثبت و اثرگذاری منتهی شود.

ادامه مطلب