اخبار

رئیس هیات مدیره مجمع کارآفرینان ایران : تنها راه مبارزه با تحریم‌ها، تقویت تولید ملی است.

توسط iranef iranef بدون دیدگاه

به گزارش روابط عمومی مجمع کارآفرینان ایران، محمدرضا دیانی رئیس هیات مدیره این مجمع در نشست خبری که در آستانه روز خبرنگار برگزار شد، گفت: منابع نقدینگی کشور باید به سمت تولید هدایت شود. اگر رشد سرعت گردش پول داریم باید رشد تولید داشته باشیم، اما بر اساس آمار در سال ۹۶ فقط ۲۸ درصد نقدینگی و در سال ۹۷ فقط ۲۷ درصد نقدینگی کشور به تولید اختصاص یافت؛ انتظار می رود در این زمینه بانک مرکزی به اعمال سیاست‌های تشویقی و تنبیهی برای بانک‌ها در تخصیص منابع بپردازد. وی تنها راه مبارزه با تحریم‌ها را تقویت تولید ملی برشمرد که در این راستا سران قوا باید وارد عمل شده و از تولیدکنندگان به ویژه پیشرانان بخش تولید حمایت کنند.

ادامه مطلب

نامه سرگشاده مجمع کارآفرینان ایران به رئیس مجلس : بنگاههای خصوصی را از معرفی نماینده حقوقی به دادگاه منع نکنید

توسط iranef iranef بدون دیدگاه

به گزارش روابط عمومی مجمع کارآفرینان ایران، این مجمع و انجمن های تخصصی کشور در نامه‌ای به رئیس مجلس شورای اسلامی، تجدید نظر در خصوص ماده 32 آیین دادرسی مدنی که باعث منع بنگاه های خصوصی از معرفی نماینده حقوقی برای پیگیری امور قضایی در دادگاه‌های کشور می شود را خواستار شدند.

در این نامه با اشاره به نامگذاری سال رونق تولید و تاکید مقام معظم رهبری بر اهمیت مقوله کارآفرینی، دلیل کند شدن روند بهبود فضای کسب و کار، قوانین قضائی حاکم بر آن از جمله ماده ۳۲ قانون آئین دادرسی مدنی ذکر شده و اصلاح این ماده مورد تاکید قرار گرفته است. ادامه مطلب

دکتر دژپسند در نشست توجیهی واگذاری های بزرگ با فعالان اقتصادی، از واگذاری باقیمانده سهام دولت در ۱۸ شرکت بورسی در آینده نزدیک و همچنین واگذاری سه شرکت بورسی تا اواخر هفته آینده خبر داد‌.

توسط iranef iranef بدون دیدگاه

وزیر اقتصاد طی سخنانی که با حضور اعضاء مجمع کارآفرینان ایران، روسای سازمان بورس و اوراق بهادار و سازمان خصوصی سازی، معاونان وزارت اقتصاد، اعضای هیات رئیسه اتاق بازرگانی ، صنایع و معادن ایران و اعضای هیات رییسه اتاق تعاون برگزار شد، با بیان این مطلب افزود یکی از مشکلات موجود در زمینه خصوصی سازی تا کنون، اصرار بر واگذاری اموال دولت به تنها یک نفر بوده است، در حالی که در اصل ۴۴ قانون اساسی پیش بینی هایی شده است که می تواند حلال بسیاری از مشکلات در این خصوص باشد .

ادامه مطلب

وزیر اقتصاد: هم اکنون در جنگ اقتصادی هستیم و تعارفی هم در این خصوص نداریم.

توسط iranef iranef بدون دیدگاه

دکتر فرهاد دژپسند در دومین نشست با اعضاء مجمع کارآفرینان ایران که در محل وزارت اقتصاد و دارایی برگزار شد، اظهار داشت: نشست های هم اندیشی با مجمع کارآفرینان ایران، جلسات نمایشی و نمادین نیست و تلاش مجموعه وزارت اقتصاد این است که این جلسات به نتایج مثبت و اثرگذاری منتهی شود.

ادامه مطلب

برگزاری اولین جلسات تخصصی کمیته های امور بانک، گمرک و مالیات مجمع کارآفرینان ایران درسال 1398

توسط iranef iranef بدون دیدگاه

اولین جلسات تخصصی کمیته های امور بانکی، امور گمرکی و امور مالیاتی مجمع کارآفرینان ایران با حضور مدیران وزارت اقتصاد، در دفتر این مجمع برگزار شد. در این نشست ها، نمایندگان کارآفرینان بزرگ کشور ضمن بیان مهمترین مشکلات موجود در مسیر تولید، پیشنهاداتی در زمینه رفع مشکلات موجود و تسهیل شرایط تولید ارایه نمودند.

ادامه مطلب

معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت در دیدار با کارآفرینان بزرگ کشور بیان کرد : اقتصـاد کشـور نیازمنـد سرمایه‌گذاری‌هـای بـزرگ اسـت .

توسط iranef iranef بدون دیدگاه

دکتر زرندی معاون طرح و برنامه وزارت صمت در دیدار با اعضای مجمع کارآفرینان ایران گفت: از مجموع حدود 83000 واحد صنعتی فعال در کشور، حدود 3000 واحد تولیدی دارای بیش از 100 نفر نیروی انسانی هستند و در حدود 5000 واحد تولیدی نیز بین 50 تا 100 نفر پرسنل فعالیت می‌کنند. این در حالی است که بخش اعظم واحدهای صنعتی که در حدود 75000 واحد می باشند دارای کمتر از 50 نفر نیروی انسانی هستند و این نشان‌دهنده آن است که در کشور شرکت‌های بزرگ سرمایه‌گذاری شکل نگرفته است.

ادامه مطلب

دبیر مجمع کارآفرینان در گفت و گو با ایرنا: ثروت آفرینان بزرگ الگو می شوند

توسط iranef iranef بدون دیدگاه

دبیر کل مجمع کارآفرینان ایران گفت: آیین نامه حمایت و رتبه بندی کارآفرینان بزرگ کشور با هدف الگوسازی از این ثروت آفرینان تدوین شد.

«حمیدرضا غزنوی» در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی ایرنا با یادآوری فرا رسیدن روز ملی «کارآفرینی و اقتصاد مقاومتی» افزود: در کشور نیازمند فرهنگ سازی بیشتر در زمینه کارآفرینی هستیم، زیرا جوانان به حد کفایت کارآفرینان را نمی شناسند.
وی بیان داشت: کارآفرینانی در کشور داریم که همه پول و سرمایه خود را در مسیر تولید آورده و خرج کرده اند و ده ها هزار پرسنل دارند.
غزنوی بطور مثال از یکی از کارآفرینان نمونه کشور در عرصه محصولات لبنی یاد کرد که 17 هزار نفر پرسنل دارد و با احتساب متوسط چهار نفر بُعد خانوار در کشور، می تواند گفت حدود 68 هزار نفر را تحت پوشش خود دارد.

ادامه مطلب

رئیس مجمع کارآفرینان ایران مطرح کرد : اجرای اقتصاد مقاومتی به معنای واقعی کلمه، درمان دردهای اقتصادی امروز جامعه است

توسط iranef iranef بدون دیدگاه

محمدرضا دیانی رئیس مجمع کارآفرینان ایران در آستانه 29 بهمن روز ملی اقتصاد مقاومتی و کارآفرینی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در راستای مقابله با تحریم ها و اجرای اقتصاد مقاومتی بایستی از کارآفرینان و تولیدکنندگان بصورت جدی تر حمایت شود .

وی اصلی ترین مشکل اقتصادی امروز کشور را رشد نقدینگی در جامعه دانست و عدم حمایت از سرمایه در گردش بنگاههای اقتصادی توسط دولت را دغدغه اصلی تولیدکنندگان عنوان کرد .

محمدرضا دیانی افزود : رشد نقدینگی نسبت به یک دهه گذشته 974 درصد افزایش پیدا کرده در حالی که نرخ رشد ارز در مدت مذکور 1200 درصد بوده است . افزایش نقدینگی در کشور از دو محل است، یکی بدهی دولت به بانک‌ها و بانک مرکزی که کاهش نمی‌یابد و قطار آن با سرعت حرکت می‌کند و متوقف نمی‌شود، به نحوی که میزان بدهی دولت و شرکت‌های دولتی از سال ۱۳۸۷ تا ۱۳۹۷ به شیب تندی رسیده است. دوم بدهی موسسات و بانک‌های تجاری و غیردولتی که همچنان درحال افزایش است.

ادامه مطلب

تشکیل کمیته های تخصصی با حضور مدیران ارشد کارآفرینان بخش خصوصی کشور

توسط iranef iranef بدون دیدگاه


پیرو نامگذاری سال 1397 با عنوان سال حمایت از کالای ایرانی، مجمع کارآفرینان ایران که متشکل از بزرگترین کارآفرینان و تولیدکنندگان بخش خصوصی کشور می باشد، در راستای اصلاح و بهبود سیاست های کارآفرینی و برقراری نظام یکپارچه راهبردی در توسعه و ترویج کارآفرینی با رویکرد کمک به بهبود شرایط محیط کسب و کار، اقدام به برگزاری جلساتی در قالب تشکیل کمیته های تخصصی با موضوعات گمرک، مالیات، بانک و صادرات با حضور نمایندگان کارآفرینان بخش خصوصی نمود .

ادامه مطلب

نشست اعضاء مجمع کارآفرینان ایران با وزیر اقتصادو دارایی جناب آقای دکتر دژپسند

توسط iranef iranef بدون دیدگاه

نشست مجمع کارآفرینان کشور امشب با هدف بیان مشکلات واقعی تولید و کارآفرینی و بیان راه‌حل‌های این مساله با حضور اعضای مجمع کارآفرینان و حضور وزیر امور اقتصادی و دارایی و معاونان وی در محل سالن جهاد اقتصادی وزارت امور اقتصادی و دارایی برگزار شد.
ادامه مطلب